Marka Hikayeleri  › Dünyaca Ünlü Tescilli Markalar Hakkında Bilmediklerimiz.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili -  Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Koç Grubu bünyesindeki Demirdöküm’ün yüzde 78’ini 211.1 milyon Euro’ya satın alan Alman markası Vaillant, Almanya’daki termosifon üretimini kaydıracağı, kendi markasıyla ilk kez klima ve panel radyatör üreteceği Türkiye’yi üretim üssü yapacak.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Konya'da faaliyet gösteren ofis mobilya markası Bürotime, üretim alanını 10 yılda 10 kat artırdı ve 2008 yılını markalaşma yılı ilan etti. Bürotime markasının bugün 500 çalışanıyla ülke genelinde 70, yurtdışında da 35 noktada bayiliği bulunmaktadır.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Puma markası, yeni parfümü, I'm Going'in Türkiye lansmanında ağızdan ağıza marka pazarlama yöntemine başvuracak. Marka, Bağdat Caddesi ve Marmara Üniversitesi'nde kurulacak 1 kilometrelik parkurda binlerce kişiye aynı anda birdirbir oynatıp rekor kırdıracak. Yüz binlerce doları bulan reklam harcamalarına rağmen istediği verimi alamayan markalar, alternatif marka tanıtım mecralarına yöneliyor. Puma markası, sokak aktivitelerinin yanı sıra facebook'taki gruplar üzerinden de maliyetsiz marka tanıtımı yapacak.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili Zeytinyağında en büyük hedefini markalı ihracat yapmak olarak belirleyen Türkiye, şubat ayında bu ürünü Turquality Programı'na aldı. Ancak bugüne kadar hiçbir zeytinyağı markası, yurtdışında marka tanıtım maliyetlerinin tamamen karşılandığı bu programdan faydalanmak için başvurmadı. Türkiye zeytinyağında Kristal, Tariş, Komili, Ekiz, Kırlangıç, Verde, Marmarabirlik gibi eski ve güçlü markalara sahip.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   1993 yılından beri Pierre Cardin markasının lisansörü olan Aydınlı Grup, Pierre Cardin'e ait Maxim's marka kafe zincirini Türkiye'ye getirmeye hazırlanıyor.Maxim's markası 1893'ten beri faaliyette. Türkiye'deki Maksim gazinoları ismini Maxim's'ten alıyor.

 Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Reklam Kurulu, Vestel Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama AŞ'ye, Whirlpool marka beyaz eşya reklamlarında yer alan iddiaları ispatlayamadığından ötürü 59 bin 192 YTL idari para ve reklam durdurma cezası verdi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili Mobilya markası  İstikbal'de benzer bir şekilde para ve reklamı durdurma cezası verildi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili Kurul ayrıca, Colgate Palmolive Temizlik Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ. tarafından yayınlanan  “Palmolive Thermal Spa Firming” duş jeli reklamlarını yanıltıcı ve aldatıcı olması sebebiyle durdurdu.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili Ordu Fen Lisesi'nde matematik öğretmenliği yaparken istifa eden ve Ordu Yağ Sanayi AŞ. Genel Müdürlüğü görevine getirilen, son olarak da FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Yaşar Pamuk'un meydana getirdiği Çotanak fındık yağı markası, 17 milyon dolarlık değeriyle ön plana çıktı.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka TesciliFortune dergisinin hesaplamalarına göre dünyadaki lüks marka tüketim pazarı 2007 de 220 milyar ABD Doları'na ulaşmış. Ancak dönem ucuz işgücü maliyetlerini takip etme dönemi örneğin; Gucci ve Prada markaları Çin'de üretime başlıyor.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Dünya markası olma yolunda atağını sürdüren Ramsey, Çin'de mağaza açmak için görüşmelerini sürdürüyor. Çin'in zengin müşterisine mal satmayı hedefleyen Ramsey, Kanada ve Amerika'da da mağazalar kuracak. Markanın Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür, ''Avrupa'da İskandinav ülkeleri ve İngiltere dahil mağazamızın olmadığı ülke yok. İsviçre, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Çekoslovakya, Azerbaycan, Türkmenistan, İran ve İsrail'de varız. Rusya'da 18 tane mağazamız var. İtalya'da ve İngiltere'de dünyanın en iyi markalarına mal yapıyoruz. Almanya'da şu anda 10 tane marka kornerimiz var. Mağaza kurmaktansa, 15-20 mağazası olan bir grubu satın almayı almayı düşünüyoruz.''

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili Dondurma devi MADO markası, kahve piyasasına da girdi. İtalyan kahve markası Filicori Zecchini ile ortaklık anlaşması yapan şirket, Filicori'nin ilk şubesini Ankara Ceppa alışveriş merkezinde hizmete açtı.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Amerikan dondurma markası Ben&Jerry’s, Algida markası işbirliğiyle Türkiye pazarına girdi. ABD'de film ve kitaplara konu olan, Hollywood repliklerine giren dondurma markası Ben&Jerry's, İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi'nde açtığı ilk mağazasıyla Haagen Dazs markasından sonra Türkiye'ye gelen 2. butik dondurma markası oldu.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Türkiye'ye gelen Hintli otomobil markası Tata bugün 22 milyar dolarlık bir ciroya sahip Hindistan’ın en büyük marka gruplarından biri. Geçtiğimiz yıl İspanyol otobüs markası Hispano’nun yüzde 21’lik hissesini alan Tata markası, bugün İtalyan otomotiv markası Fiat’la aynen Koç Grubu'nun Türkiye’de yaptığı gibi Hindistan’da ortak fabrika kurdu. Hintli marka, Ford’un satışa çıkardığı ünlü Land Rover ve Jaguar markalarını da satın almak istiyor.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Pazarlamanın 4P’si ürün, fiyat, personel, promosyonun (product, price, personnel, promotion) fikir babası, marka pazarlamanın en önemli gurularından Philip Kotler; Türkiye’nin, ikinci dünya savaşı sonrası kaliteli üretimle markalaşan Japonya’yı örnek alarak yakın zamanda küresel markalar çıkarabileceğini söyledi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Antalyalı girişimci, ilk kez 24 yaşında yediği midye dolmayı marka yaptı ve Türkiye’nin dört bir yanına pazarlamaya başladı. Akmido adıyla Ermeni mezesi midyeyi markalaştıran 45 yaşındaki Mustafa Ülgen, Migros, Kipa, Real gibi marketlerle anlaştı, önümüzdeki günlerde vakumlu midye, market raflarında tüketiciye sunulacak.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Üç yıl önce ucuz ama trendy saat markası tasarlamak için İtalya’dan yola çıktılar. Oyuncak saat anlamına gelen Toywatch markasını oluşturdular..Amerika’da bir restoranda karşılaştıkları Oprah Winfrey sayesinde tanındılar. Şimdi Madonna, Leonardo Di Caprio, Michael Jordan, Robbie Williams, Silvester Stallone ve Naomi Campbell gibi ünlüler toywatch saat markasını kullanıyor. Markanın tasarımcısı Mara televizyon izlerken, yemek yerken ve hatta uyurken bile ''Mevcut trendleri markaya nasıl aktarırız'' diye düşündüğünü söylüyor. Asya pazarında markanın taklitleri yapılmaya başlanmış, ancak marka, koruma tedbirlerini çoktan almış bile.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  TÜRKİYE’ de peş peşe devreye giren zincir kafe marka sayısı 16’ ya ulaştı. 1999 yılında Gloria Jeans markası ile başlayan, Starbucks, Barney, Coffee and Chocolate, Johns, Schiller, Gimm, Illy, Cafe Crown ve Kahve Dünyası’yla Türkiye’de yayılan kahve zincir markalarına son olarak, Cafe Nerro, Robert’s, Bean and Cream ve Coffee Republic markası da eklendi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Chrysler marka ayrımıyla 2009’ da kara geçecek. Dodge markasıyla sadece pickup and ticari araç satışı yapmayı planlayan firma Jeep markasıyla da sadece Jeep ve spor otomobil satışı gerçekleştirecek.


Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Türkiye’de mükemmel yatlar inşa edildiğini belirten RMK Marine Yat Bölüm Direktörü Mike Burnham, 'Bu yatlardaki işçilik çok yüksek kalitede. Türkiye’de çok saygı duyulacak ustalar, yat inşaatında ve dekorasyonunda uluslararası kalitede marka olacak firmalar olduğunu görüyorum' dedi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  İngiltere veliahtı Prens Charles’tan, Başbakan Recep Tayyip Erdogan’a kadar bir çok ünlü isme el yapımı ayakkabı üretimi yapan Jaguar markasıyla geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gelen Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz’in akrabaları da ilgilendi. Kral Abdullah ve akrabalarının oteldeki Jaguar mağazasından ayakkabı satın aldığını kendi ülkelerinde turistlere yönelik 15 mağaza açıp jaguar marka ayakkabı satmak istediklerini belirttiler.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Dünya kozmetik devi Fransız markası L’Oreal, ’Şampuana servet ödemeyin’ diyerek İpek markasıyla saç bakım ürünleri üreten Canan Kozmetik’i alıp Türkiye’deki orta sınıfa yöneldi. L’OREAL,,60 bin çalışanı, 19 uluslararası markası olan ve 2006’da 15.8 milyar Euro ciro yapan uluslararası bir dev marka. Loreal markası Türkiye’de fiyatı nedeniyle büyük kitlelere hitap edemediğini, lider yerel marka olan İpek’le artık daha yaygın bir kesime ulaşacaklarını belirtti.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Ayşe ve Ece Ege’nin tasarım, moda ve markalaşma çabası çok değerli bir çıkış formülü sunuyor. İki kardeşin Paris’te kurdukları tasarım şirketiyle oluşturdukları Dice Kayek markası dünya modası markalar birinci liginde oynamaya başladı. Paris Saint Germain’deki Dice Kayek mağazasında çok özel abiye kadın giysisi 4 bin Euro’ya satılıyor.Dice Kayek markası Avrupa’da tescilli ama buna rağmen Fransa’da bir şirket, Dice markası için tescil başvurusunda bulunmuş. Kore ve Çin’de Dice Kayek markasını birileri tescil ettirmiş.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Onun için marka trend lideri diyorlar. Barbara Kennington konuşmaya başladığında Giorgio Armani, Michael Kors ve Calvin Klein gibi usta marka moda tasarımcıları susup, not defterlerini çıkarıyorlar. H&M, Kmart ve IKEA markalar onun dergilerine düzenli olarak abone oluyor. Marka Moda fuarlarının en fazla talep edilen konuşmacılarından biri. Moda tasarımı okudu, bir süre kendi markası için çalıştı. 1998’de Marc ve Julian Worth kardeşler ile birlikte Worth Global Style Network markasını WGSN kurdu.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili Mobilya sektörünün önde gelen firmalarından olan Seray Mobilya, Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından meşhur marka statüsüne alındı. Buna göre Seay markasıyla aynı ismi taşıyan marka başvuruları, farklı sınıflarda tescil edilmek istense bile reddedilecek.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Türk televizyonları İskoçya ligiyle İngiliz ikinci ligini bile canlı yayımlarken dünyanın 6. büyük ligi Turkcell Süper Ligi ve dünyanın 3. büyük derbisi denilen GS-FB maçının alıcısı yok. Markalaşmanın önemi burda da öne çıkyor. Marka olmuş liglerin maçlarına talep var.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Dünyaca ünlü İtalyan giyim markası Diesel'in, Diesel markası ile giremediği illere ve alışveriş merkezlerine yeni oluşturduğu "JeansLab" mağaza konsepti ile girecek. Birçok yabancı jean markasının bir çatı altında satılacağı "JeansLab"lerde üst giyim markaları da yer alacak.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   İstanbul Osmanbey’de kurulan tekstil markası Avva, ABD’de 600 satış noktasına girmeyi başardı. Önce Miami sonra New York’a giren Avva markası, dünyaca ünlü sinema oyuncusu Jim Carrey’le de çalışarak ABD pazarında ünlü markalar arasına girdi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  IDC’nin yayınladığı 2007 yılı 3. çeyrek kişisel bilgisayar markası (PC) pazarı sonuçlarına göre HP markası, dünya genelinde en yakın rakibinden 3 milyon adet fazla ürün sevkederek ilk sıraya yerleşti.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Yapı Kredi Bankası, World'u tek bir kart ve marka altında yapılandırdı. Markanın yeni stratejisi; Yapı Kredi'nin tüm ödeme çözümlerinin, banka kartları ile kredi kartlarının World çatısı altında toplamak, kullanıcıların, yararlanmak istedikleri özelliklerin tümünü tek bir kart üzerinde toplayabildiklerini, banka kartlarının da World avantajlarından yararlanıp puan kazandırmak.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  İş hayatındaki erkeklerin favori italyan ayakkabı markası Dino Bigioni, artık İkitelli'deki 2500 metrekarelik ayakkabı alışveriş merkezi Antrepo & Cabani'de satılıyor. italyan Dino Bigioni markasını dünyanın hiçbir yerinde bu kadar ekonomik bir fiyata bulmak mümkün değil.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Superbrands Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Cool Brands, bu yıl V2K Designers’ı "en cool moda markası" seçti.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  ingiltere’deki en iyi marka ödülüne layık görüldü. 2004 ve 2005’te Business Week dergisi onu Avrupa’nın en hızlı büyüyen 20. markası seçti. Kurucusu Gerry Ford, 2005 PLC ödüllerinde yılın girişimcisi ödülünü kazandı. Caffe Nero markası İngiltere’nin dört bir yanında yaklaşık 350 dükkanı var. Marka İngiltere dışındaki ilk şubesini ise İstanbul’da İstinye Park’ta açtı.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  -  Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Yenibosna'da büyük ilgi gören Türkiye'nin ilk outlet çadırında, Birleşmiş Markalar Derneği'nden Derimod, Beymen, Damat Tween, Koton, Ramsey ve Network gibi markalar yer alıyor. ''Dünya markası olacağım diyen ve devlet desteği alan markaların çadırda ne işi var. Çadırda satış markalara zarar verir" diyen BMD, çadırda yer alan üye markalarını bu kararından vazgeçirmek için harekete geçti.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Geçen hafta LC Waikiki markasını ''Leyla Zana satın aldı. Ürünlerin parası PKK'ya gidiyor'' şeklinde yayılan e-mailler ile iftiraya uğrayan marka, iddianın asılsız olduğunu anlatmak için milyonlarca kişinin kullandığı MSN Messenger ile karşı atağa geçti.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka TesciliFacebook'ta, Türkiye'den ilk marka uygulaması Fortis'ten geldi. Fortis markası Türkiye Kupası Tahmin Oyunu ile futbolun eğlencesini Facebook'a taşıyor. Markanın uygulamasına http://www.facebook.com/ adresinden erişilebiliyor.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Fransız Markası Pierre Cardin, dünya üzerinde 900 lisansörle yaşattığı markasını satmak istiyor. İngiliz ve Alman grupların markayı satın almak için yaptığı 450 milyon avroluk teklifi geri çeviren İtalyan asıllı Fransız modacı Pierre Cardin, kısa bir süre önce markaya talip olan ABD'li PROCTER & Gamble P&G'ye 1 milyar avro istediğini söyledi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  - Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Perakende satış sektörünün önemli markalarından biri olan Mudo ile dünyanın en tanınmış spor markalarından biri olan Puma ile mahkemelik oldu. Puma, Mudo mağazalarında sahte Puma marka ayakkabılarının satıldığı gerekçesiyle Mudo hakkında dava açtı.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   En çok taklit edilen markalar arasında ise Adidas, Puma, Nike, Panasonic, Microsoft, Versace, Gucci, Dolce Gabbana, Diesel, Louis Vuitton, Ralph Lauren, DKNY, Prada, Lacoste gibi markalar yer alıyor. ABD Ticaret Temsilciliği’nin USTR yayımladığı yıllık Fikri Mülkiyet Hakları Raporu’na göre Türkiye marka taklitçiliği de denen marka sahteciliğinde ilk sırada yer alıyor.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Dünya kahve pazarında "3'ü 1 arada" ürünleriyle tanınan MacCoffee markası, Türkiye'de atağa geçiyor. Son 5 yılda yaklaşık 15 kat büyüyerek 110 milyon dolarlık hacme ulaşan Türk poşet kahve pazarı, yabancı markaların da ilgi odağı oldu. Nescafe, Cafe Crown ve Jacobs'un ardından son olarak gelen MacCoffee markası ile Türk hazır kahve pazarı da hareketlendi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Fransız hazırgiyim, ev tekstili ve kozmetik markası Pierre Cardin'in Türkiye ve çevre ülkelerdeki ana lisansörü olan Aydınlı Grup, markanın halı, mobilya ve ev tekstili lisansörlüğünü de aldı.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Türkiye'de Doğuş Otomotiv tarafından pazara sunulan İngiliz lüks otomobil markası Bentley satışlarının, bu yıl 3. çeyrek sonunda geçen yıla göre yüzde 19,3 oranında arttığı bildirildi.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Ağız sağlığı ve diş bakım markası Pierre Fabre Oral Care Laboratories, Türkiye pazarına giriyor. Fransa ve çeşitli Avrupa ülkelerinde lider marka konumunda. Çalkalama suyu diğer floridli ürünlere göre 5 kat daha hızlı ve 12 kez daha iyi etki eden ve yeni bir buluş olan 'fluorinol' içermekte.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Dünyaca ünlü lüks markaların yer aldığı Moet Hennessy Louis Vuitton LVMH grubunun en kârlı markası olarak bilinen Sephora, Türkiye'deki kozmetik pazarı hedeflerine yönelik İstinye Park'ta bir basın toplantısı düzenledi. Sephora markasının Paris'in ünlü caddelerinden Champs Elysee'deki mağazası, Eyfel Kulesi'nden daha fazla ziyaretçi çektiği bilinmektedir.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Dünyanın en büyük jean markalarından biri olan Levi Strauss 'un Levi's Türkiye merkezinin yönetim katında yolsuzluk iddiaları nedeniyle deprem yaşanıyor. Levi's markası Türkiye Genel Müdürü olan Sibel Üney ve Nazan Kırklar’ın Levi's markasının Türkiye’deki amiral gemisi olarak adlandırılan Beyoğlu mağazasının yapım aşamasında gerekli izinler ve tadilat gerekçesi ile şirkete 842 bin YTL’lik sahte fatura kestikleri iddia ediliyor.


Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili    -   Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   DÜNYANIN en büyük spor giyim markası Nike, Umbro için 285 milyon Sterlin ödemeyi kabul etti.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   ingiltere'nin en önemli perakende markası Marks & Spencer (M&S), İngiltere’den sonraki en büyük pazarı Türkiye’de 2010’da 230 milyon dolar ciro hedefliyor. Türkiye üzerinden yürütülen Rusya ve Ukrayna’da ise hedef 250 milyon dolar ciro. Mark & Spencer markasının bu ülkelerdeki faaliyetlerini yürüten Fiba Holding, böylece 2010’da 480 milyon dolar ciro gerçekleştirecek.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   internetin önemli arama motoru markalarından ABD'li Lycos, Türkiye pazarına tr uzantısıyla girmek isterken, karşısında www.lycos.com.tr adresinin sahibi Antalyalı organik çay üreticisi Ahmet Muhsin Tüzer'i buldu. Türk Patent Enstitüsü'ne TPE yaptığı marka başvurusu reddedilen ABD'li Lycos, web sayfasını almak için harekete geçti ancak Tüzer, "10 milyon dolar verseler satmam" diyor. 

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili   Hepsiburada.com Genel Müdürü Kaan Dönmez, internetin daha da yaygınlaşması, marka güveni, deneyim ve koşulsuz müşteri memnuniyetinin, yakın zamanda online alışverişi, parasal büyüklük bakımından reel alışverişle eşit seviyeye getireceğini belirtti.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili...........Dünyaca ünlü marka danışmanlık şirketi Interbrand’in en değerli markalar araştırması sonucunda, yenilik ortaya koyan markaların önemi bir kez daha anlaşıldı. Marka değeri ile patent sahipliği arasında doğru orantı olduğu ortaya çıktı. Coca Cola, Microsoft, IBM ve Nokia gibi dünyanın en güçlüleri arasında yer alan markalar, sahip oldukları yüksek patent sayıları ile dikkat çekiyorlar. Araştırmada marka değeri açısından ilk on sırada yer alan

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Coca Cola markasının 918,

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Microsoft’un 7618,

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  IBM’in 52.641,

General Electric’in (GE) 10.307,

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Nokia’nın 10.848,

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili Toyota’nın 13.186,

Intel’in 14.567,

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  McDonald's’ın 14,

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Disney’in 334,

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili  Mercedes-Benz markasının da 7.419 adet Tescilli Markası (patentli) bulunuyor.

Marka, Marka Patent, Marka Tescil, Marka Tescili 1990-1994 dönemi ile kıyaslandığında, 2000-2004 döneminde her yüz bin kişiye düşen patent sayısında en hızlı artış sağlayan iki ülke; biri Çin, diğeri ise Singapur. Bu ucuz işgücü avantajına güvenmemek, geleceğini güvence altına almaya çalışmaktır.

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Referanslarımız | İletişim |
Telif Hakkı © 2008 Markatescilim. Bütün Hakları Saklıdır.