Önemli Bilgi ve Belgeler  › Riskleriniz ve Kazançlarınız

 

MARKANIZ TESCİLLİ DEĞİLSE! 

   Türkiye ve yabancı ülkelerdeki satışlarınız tehlikede demektir. Size bir Telefon veya E-Mailiniz kadar yakınız. Vizyoner Marka Patent Danışmanlık Ofisi olarak Marka, Endüstriyel Tasarım, Faydalı Model ve Patent konularında size hizmet vermekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek isteriz. Marka İşletmenin En Büyük Sermayesidir. Dünya Çapındaki Büyük Markalar, işletme sermayelerinin %95’ lik kısmını oluşturmaktadır. Günümüzde Rekabet, Markalar arasındadır. Markanızı taklitlerinden ve haksız rekabetten, Tescil ettirmek yoluyla koruyabilirsiniz. Kayıtlarınız için yurtiçi ve yurtdışı marka tescilinin önemi ve riskleri ile ilgili bilgiler aşağıdadır;

TESCİLSİZ MARKA İLE YURTİÇİNDE VE YURTDIŞINDA RİSKLERİNİZ

   Markanızın aynısı veya benzerini kullanarak pazarınızı paylaşırlar. Başkası markanızın aynısını tescil ettirerek, markanızın kullanımını yasaklatabilir. Mallarınız yabancı ülkede tanınmaya başlayınca, bayiniz veya başkaları markanızı tescil ederek size şantaj yaparak, Mallarınızın girişini engelleyebilir. Katıldığınız fuarlarda mallarınıza el koyarak zor durumda bırakabilirler. Yabancı ülkelerdeki marka sahipleri, gümrüklerde mallarınıza elkoyabilirler. Yabancı ülke piyasasındaki mallarınızı toplattırabilirler. Taklit ettiğinizi ispat ederek para ve hapisle cezalandırılabilirsiniz.

RAKİPLERİNİZ TESCİLLİ MARKANIZA AŞAĞIDAKİ HALLERDE ZARAR VEREBİLİRLER

   Marka taklitleri: Başka firmalar sizin markanızı kullanarak (Taklit Ederek) pazarınızı sizinle paylaşırlar. Aynı veya Benzer Marka Tescilleri: Türk Patent Enstitüsü'ne her ay ortalama 7000 marka başvurusu yapılmaktadır. Bu markalar içinde sizin markanızın aynısı veya benzerleri olabilir. 3 aylık yasal ilan süresi içinde itiraz edilerek iptal ettirilmeyen markalar tescil edilir. Pazarınıza yine yeni ortaklar gelir.

FİRMANIZ AŞAĞIDA BELİRTİLEN YASAL HAKLARI İLE MARKA HAKKINI KORUYARAK RAKİPLERİN VERECEĞİ ZARARI ÖNLEYEBİLİR

   Aynı veya benzer Marka başvurularına itiraz: 3 aylık marka başvurusu yasal ilan süresi içinde benzer markanın iptali için yasal itiraz hakkınız kullanılarak, yeni başvurulan markaları iptal ettirerek pazarınıza göz dikenleri durdurabilirsiniz. Marka taklitleri: Markanızı haksız yere kullanarak taklit eden firmalara karşı dava açarak, mallarını toplattırabilir, büyük para ve hapis cezası ile cezalandırılmaları sağlayabilirsiniz.

MARKA İZLEME FİRMANIZI İKİ AYRI FELAKETTEN KORUYACAKTIR

   Aynı veya benzer Marka başvurularına itiraz: Ortalama aylık 7000 Marka başvurusu içinde markanızın aynısı veya benzerlerine 3 aylık yasal süresi içinde itiraz hakkınızı kullanarak benzer markaların iptal ettirilmesi sağlanmalıdır. Marka Koruma süresinin uzatılması: Markanızın süresi her 10 yılda bir yenilenmek kaydıyla sonsuzdur. İzleme ile bu süreler takip edilir ve tam zamanında yenileme işlemi yapılarak markanız sonsuza kadar korunur. Markanızın her ay izlenerek hemen korunmaya başlaması için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

YABANCI ÜLKELERDE MARKANIZI TESCİL ETTİRMEYİ İHMAL ETMEYİNİZ

   Markanız Tescil edildiği her ülkede yasal koruma altındadır. Markanız tescil edildiği ülkede korunduğu sürece, pazarda tek hak sahibi firmanızdır. Tescilsiz markanın yarattığı zararların maliyeti, Markanızın Türkiye ve yabancı ülkelerde Tescil maliyeti ile karşılaştırılamayacak kadar büyüktür. Madrid Protokolü kapsamında 70' e yakın yabancı ülkede, uluslar arası marka başvurusu ile markanızı tescil ettirmeyi ihmal etmeyiniz. Madrid Protokolüne dahil olmayan yabancı ülkelerde ulusal başvuru konusunda 4M'in güvenilir hizmetlerinden yararlanınız. İhracat yaptığınız ülkelerde marka başvurusundan önce benzerlik araştırması yapılması para ve zaman kaybına uğramamanız açısından faydalı olacaktır. Vizyoner'in Yabancı ülkelerde tescil için profesyonel hizmetlerinden ve birçok yabancı ülkede ücretsiz marka benzerlik araştırması hizmetinden yararlanabilirsiniz. Vizyoner ile çalışmıyor olsanız dahi, bilgi almak için aramaktan çekinmeyiniz. Vizyoner, Bilginin sınırlı verilerek müşterinin dönüş yapmasını beklemek yerine, Bilgilenmiş, doğru karar vermiş müşterinin bir gün kendisine döneceğinden emindir.

Firmanızın ve dostlarınızın hizmetindeyiz.

Saygılarımızla
Vizyoner Patent Danışmanlık

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Referanslarımız | İletişim |
Telif Hakkı © 2008 Markatescilim. Bütün Hakları Saklıdır.